WeCreativez WhatsApp Support
Whatsapp Destek Hattı
Merhaba, Online Danışma ve Online Randevu talepleriniz için bize buradan ulaşabilirsiniz.

HUKUKİ DANIŞMANLIK

Anadolu Hukuk Bürosu

Profesyonel Hukuki Danışmanlık Hizmeti

Yaşamınız boyunca sayısız zorluk, kilometre taşı ve hatta aksiliklerle karşılaşabilirsiniz. Gayrimenkulleriniz ile ilgili konular, iş kurma aşamaları, boşanma davaları veya masraflı bir kaza sonrasında davalarla uğraşmak da dahil olmak üzere bu olaylardan bazılarıyla karşılaştığınızda, yasal bir uzmana danışmayı kesinlikle düşünmelisiniz. Genellikle avukatların masraflı olduğugibi bir yanılgı olsa da aslında gerçek tam olarak bu değildir. Gerçek şu ki, nitelikli bir hukuk danışmanlık uzun vadede tasarruf etmenize ve zarar etmenize engel olacaktır.

Kişi ya da kurumların karşı karşıya geldikleri hukuk ihlallerinde veya herhangi bir hukuki işlem gereksiniminde; tecrübeli, pratik, donanımlı bir avukatın desteğine ihtiyaç duyulmaktadır. Tecrübeli bir avukatın bakış açısı sayesinde olay ya da mevcut durumun analizi “doğru” bir şekilde yapılabilir. Olayın tespit ve teşhisle birlikte olası sonuçları da yine rasyonel olarak irdelenir ve bu yöntemler ışığında ele alınır.

İşte tüm bu saydığımız hukuksal işlemlerin gerçekleştirilme süreci hukuki danışmanlığın ana konusudur.  Hukuki danışmanlık ile karşılaşılabilecek olası mağduriyetlerin önüne geçmek mümkün olmaktadır. Ayrıca hukuki danışmanlık alan kişi ya da kurumlar karşılaştıkları sorunlarla ilgili doğru bilgi almakla beraber alternatif çözümlere de rahatlıkla ulaşabilirler.

Tecrübe, Bilgi ve Şeffaflık Ekseninde Danışmanlık Hizmeti

Kişiler ya da şirketler hukuki işlemlerinde karşılaşabileceği hukuki ihtilafların olası sonuçları hakkında açık, özenli ve şeffaf bir şekilde bilgilendirilirler. Ayrıca ileride oluşabilecek birtakım sonuçların analiz, tespiti ve nihai sonuçları yine hukuki danışmanlık sayesinde öngörülebilir ve uygulanabilir. Bu sayede gerekli önlemler, tek vücut gibi hareket eden müvekkil/avukat ilişkisi sayesinde müspet sonuçların alınması gibi çok önemli sonuçlar doğurabilmektedir.

Hukuki danışmanlığı en etkili ve en ekonomik hukuksal hizmet olarak görmek oldukça mümkündür. Bu süreç boyunca avukatın müvekkillerinin dava dosyalarında ki mücadelesi için gerekeli olan etkili bir çözüm için müvekkillerine görüşlerini şeffaf bir şekilde aktarma görevi bulunmaktadır. Kısaca hukuki danışmanlık kişinin hukuksal sorunlar karşısında belirli bir ücret ödeyerek yazılı ve sözlü tavsiyelerini alması şeklinde özetlenebilmektedir. Hukuki danışmanlıkta süreç kimi zaman mütalaa kimi zaman ise istişare yoluyla ilerlemektedir.

Davaların takibinden her türlü hukuk hizmetinin verilmesi ve yürütülmesi büromuz sorumluluğu altında büyük bir titizlikle gerçekleştirilmektedir. Geçmişten gelen hukuki tecrübelerimiz sayesinde temel anlayışımızı hızlı ve etkili sonuç alma üzerine inşa ettik.

Büromuz; hem yerli hem de yabancı şirketlere; sözleşmeler hukuku, borçlar hukuku, ticaret hukuku, kentsel dönüşüm hukuku, idare hukuku, iş hukuku, inşaat hukuku ve imar hukuku başta olmak üzere her türlü konuda dava, iş takibi ve danışmanlık hizmetlerini profesyonel bir çerçevede sunmaktadır.

Halihazırda uzman avukatlarımız ile sunduğumuz danışmanlık hizmetleri; gayrimenkul yatırımcıları, inşaat şirketleri, enerji şirketleri ile ülkemizde yatırım yapmak maksadıyla faaliyet sürdüren yabancı şirketler vb. kurumlara verilmektedir. Bu anlamda danışmanlık yaptığımız firmalara; gayrimenkul satış işlemleri, imar ve yapılaşma işleri, inşaat yapımı ve gayrimenkul alım işlemleri konusunda sözleşmelerin hazırlanmasından detaylı hukuki incelemelerin tamamlanmasına kadar hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz. İleriki dönemlerde yaşanacak herhangi bir uyuşmazlığın asgari düzeye indirilmesi bakımından henüz işlemlerin başında taraflar arasındaki taahhüt ve haklar ayrıntılı bir şekilde düzenlenen sözleşmelerle taahhüt altına alınmaktadır. Bu sebepledir ki hasılat paylaşımlı inşaat yapım sözleşmeleri, arsa payı karşılığı inşaat sözleşmeleri, mimari proje sözleşmeleri ve taşeron sözleşmeleri büromuzdaki deneyimli avukatlar ve konunun uzmanı hukukçu akademisyenler tarafından hazır hale getirilmektedir.  Hem iş hayatında hem de sosyal yaşamda ortaya çıkabilecek hak kayıp ve mağduriyetlerin en aza indirilmesi ya da hiç ortaya çıkmaması adına ekonomik, hızlı, pratik ve akılcı çözümler ile müvekkillerimize tam destek veriyoruz

Neden Profesyonel Hukuki Danışmanlık Almalısınız?

Avukatların farklı meslek kategorilerinde olduğu gibi danışmanlık temsilinin yapılmasında herhangi bir fark bulunmamaktadır. Avukatların da meslek kuralları ve etik kurallar çerçevesinde hareket etme yükümlülüğü vardır. Son tahlilde büromuz, faaliyetlerine başladığı günden bu yana, yıllardır alanında profesyonel hukukçulardan oluşan ekibi ile birlikte çalışmalarını son sürat sürdürmektedir. Büromuz meslek ve faaliyet alanları içerisinde, talep edilen her türlü hizmeti alanında uzman avukatlarla vermektedir.Hukuki danışmanlık, davaların takibi ve her türlü hukuki hizmetin verilmesi ve yürütülmesi sorumluluk ve etik kurallar çerçevesinde titizlikle yürütülmektedir.Bir kişinin ya da bir kurumun dava ile ya da avukat ile işinin olmaması gibi bir düşünce asla kabul edilebilir değildir.  “Danışma” kültürü, şu an tüm ileri toplumlarda yer almakta olup ülkemizdeki gerekliliği de su götürmez bir gerçektir. Bu nedenle büromuz danışmanlık hizmetlerini sağlarken hukuki meslek ve etik kurallarla birlikte hizmet vermeyi amaç edinmiştir.

Sadece hukuksal alanda değil, günlük yaşamın her alanında danışmak için birilerini aramak oldukça olağan bir durumdur. Bu sebeple iş bilenin kılıç kuşananın tabiri ile hukuksal alanda konulara ve mevzuata hâkim olandan destek almak olmazsa olmaz bir teamüldür. Aksi halde bilinçsizce yapılacak herhangi bir hareketle birlikte hem süreç uzayacak hem de sorunun çözümü mümkün olsa dahi içinden çıkılamaz bir yola girmek mümkün hale gelecektir. Bazen en zor ve karmaşık işlerin içinden basit birkaç tedbir önerisi ile çıkmak mümkündür. Karşılaşılan hukuki problemi bazen birkaç ufak “ama doğru” hamlelerle gidermek oldukça mümkündür. Bu sebepledir ki alanında uzman ve deneyimli kadroya sahip bir hukuki danışmanlık firmasından destek almak hem sorunun çözümü hem de davanın seyri için oldukça olumlu bir hamle olacaktır.

Yıllardır müvekkillerine profesyonel danışmanlık hizmeti sunan büromuz, önleyici ve koruyucu danışmanlık sunarak en zorlu davaların hukuki süreçlerinde müvekkil lehine rahat bir şekilde aşılması adına başarılı çalışmalara imza atmış ve armaya devam etmektedir. Müvekkillerin karşılaştıkları mevcut, ortaya çıkması muhtemel sorunlarda ya da uyuşmazlıklarda özel hukuki çözümler üretmekteyiz. İleride ortaya çıkabilecek uyuşmazlıkların önceden alınacak tedbirler dahilinde ortaya hiç çıkmaması ve mevzu bahis olmaması sağlanmaktadır. Hukuki danışmanlık firmamızdan yararlanmak adına zaman ya da mesafe engeli de söz konusu değildir. Çağın gerekliliklerini yakın bir şekilde takip eden firmamız gelişmiş iletişim araçları ile nerede olursanız olun günün hemen her saati yönlendirme ve bilgilendirme yapmaktadır.